Ahogy arról beszámoltunk, nemcsak a kereskedelmi ingatlanok építését és átalakítását, hanem azok adásvételét és bérbeadását is külön engedélyhez kötné a kormány, az erről szóló rendelettervezetet csütörtökön bocsátotta társadalmi egyeztetésre Lázár János minisztériuma. Erre reagált pénteken közleményében a Magyar Bevásárlóközpontok Szövetsége, az iparág meghatározó érdekképviseleti szervezeteként, az MBSZ haladéktalanul napirendre vette a rendelettervezet értelmezését, hatásainak vizsgálatát és a lehetséges szakmai észrevételek elkészítését.
Növekedett Kínában májusban a hitelállomány, de ezt elsősorban az állami szereplők kötvénykibocsátásai okozták, a lakossági hitelfelvétel továbbra is gyenge maradt - tudósított a Bloomberg.
A német kormány egy több mint 18,5 ezer milliárd forintnak megfelelő költséget tervezett be az elkövetkező négy évre, amiből masszívan megtámogatnák a helyi ipar fejlesztéseit. Az adókedvezményekből elsősorban az eszköz- és járműparkok felfejlesztése valósulhat meg, de a vállalati adót is csökkenésnek indítanák és további támogatásokat is terveznek a kutatás-fejlesztés területére, amelyekre szükség is lesz, ha nem akarnak még jobban lemaradni a globális versenytársaiktól.
Németország idén alkotmányba foglalta egy 500 milliárd eurós infrastruktúra- és klímaberuházási alap létrehozását, ráadásul Berlin tervei között nemcsak a nagyszabású infrastrukturális kiadások szerepelnek, hanem a bürokrácia csökkentése is, ami szintén vonzóbbá teheti az országot, és azon belül is az infrastruktúra-szektort a befektetők számára. Egyre több elemző szerint kifejezetten izgalmas befektetési lehetőséggé válhat a német infrastruktúra-fejlesztés, főleg, hogy a tervezett összberuházás 90 százalékát a magánszektorból várja a német állam. Elemzésünkben megnézzük, hogy milyen vállalatok részvényein keresztül vehetjük ki a részünket ebből az izgalmas sztoriból.
A kínai ingatlanpiac továbbra is gyengélkedik, a lakóingatlan-eladások májusban is csökkentek, ami tovább nehezíti a deflációval és kereskedelmi feszültségekkel küzdő gazdaság helyzetét – közölte a Bloomberg.
Mindössze két napja jelentette be az EXIM a Jövő Exportőrei Forgóeszközhitel elindítását, máris a keretösszeg több mint 90%-ára érkeztek kérelmek a hitelre. Az összesített adatok alapján a termék 250 milliárd forintos keretére eddig mintegy 400 darab kérelmet nyújtottak be - közölte a bank. A konstrukció célja a hazai vállalkozások működésének és a vevőkörük bővítésének támogatása, valamint a lakásépítési piac élénkítésének elősegítése. A támogatott kkv-hitelekről is szó lesz a Portfolio május 22-ei Hitelezés 2025 konferenciáján, érdemes mielőbb regisztrálni a szakmai rendezvényre!
A Bloomberg értesülése szerint holnap hajnalban a kínai központi bank és a pénzügyi szabályozó hatóságok sajtótájékoztatót tartanak, amelynek keretében piacstabilizáló intézkedéseket jelenthetnek be.
Az IBM 150 milliárd dollárt fektet be az Egyesült Államokban a következő öt évben, többek között kvantumszámítógépek gyártására szolgáló létesítményekbe.
Az amerikai-kínai vámháború áprilisi bedurvulása előtti utolsó hónapban, márciusban még 2,6%-kal nőtt a nagy kínai iparvállalatok együttes profitja éves alapon az első kéthavi 0,3%-os csökkenés után, és ez billentette 0,8%-os pluszba az első negyedévi összesített változást – derült ki a kínai statisztikai hivatal hétfői adatközléséből.
Kína csökkenti a külföldi turisták adó-visszatérítési küszöbét, hogy fellendítse a belföldi fogyasztást a gyenge kereslet közepette.
Friedrich Merz, Németország következő kancellárja szombaton bejelentette, hogy kormánya adócsökkentésekkel és új beruházásokkal kívánja gazdaságilag megerősíteni az országot – írta meg a DW.
A költségvetési élénkítéstől való, hosszan tartó függőség Kínában eltorzította a gazdasági ösztönzőket, lakáspiaci túlkínálatot, az árak összeomlását és az államadósság növekedését idézte elő. Mivel további élénkítő intézkedések már nem jöhetnek szóba, az egyetlen fenntartható út az, ha a központi kormányzat nagyobb teret enged a helyi önkormányzatoknak és a magánszektornak.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első részében a devizapiac volt a téma. Az euró a dollárral szemben szárnyal, miközben a forint is jelentősen erősödött az euróhoz képest, benézett a 398-as szint alá is. Vendégünk Nyeste Orsolya, az Erste Bank vezető makrogazdasági elemzője volt. A második részben az 500 milliárd eurós németországi infrastrukturális alap tőzsdei hatásait elemeztük Nagy Viktor, a Portfolio vezető részvénypiaci elemzője segítségével. A német kormány gazdaságélénkítő lépései miatt a tőzsde szárnyal.
Kína a következő hónapokban megkezdi nagybankjainak feltőkésítését a gazdaságélénkítő csomag részeként – írja forrásaira hivatkozva a Bloomberg.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke február 26-án Antwerpenben több mint 300 iparági vezető előtt mutatja be gazdasági fellendülést célzó tervét. A rendezvény célja, hogy az EU ipari versenyképességét megerősítő „Clean Industrial Deal” bemutatásával válaszokat adjon az iparág szereplőinek aggodalmaira – tudta meg a Politico.
Múlt hét végén elindult egy átfogó elektromos autó támogatási program Lengyelországban, a NaszEauto-nak nevezett program keretében összesen 1,6 milliárd zloty (~155 milliárd forint) támogatást nyújtanak az autóvásárlóknak, írja a Reuters.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
Egyre több krízistünet jelent meg az orosz gazdaság több szektorában.
Moszkva már "tökéletes vihart" emleget.
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!