
Az amerikai elnök pénteken közölte, hogy Scott Bessent pénzügyminiszter és Howard Lutnick kereskedelmi miniszter leveleket küldenek majd a partnereknek, amelyekben tájékoztatják őket, mennyit kell fizetniük az Egyesült Államokkal folytatott üzleti tevékenységért.
Azt hiszem, nagyon méltányosak leszünk. De nem lehetséges találkozni azzal a sok emberrel, akik látni szeretnének minket
– mondta az elnök az Egyesült Arab Emírségekben tartott üzleti vezetőkkel folytatott találkozón.
Trump állítása szerint 150 ország és államszövetség szeretne megállapodást kötni.
Nem részletezte, hány vagy mely országok kapnak majd leveleket. Hozzátette, hogy az érintett országok fellebbezhetnek, de nem magyarázta el, hogyan működne ez a folyamat.
Az elnök április 2-án jelentett be magasabb vámokat több tucat kereskedelmi partnerre vonatkozóan, de később 90 napra felfüggesztette ezeket a befektetői pánik miatt, hogy időt adjon a külföldi kormányoknak a tárgyalásokra. Az utóbbi hetekben azonban Trump eltávolodott attól az elképzeléstől, hogy minden partnerrel egyeztetéseket folytatna.
Az Európai Unióval ugyan folyamatosak az egyeztetések, eredményre még nem vezettek. Eközben viszont Kínával megállapodásra jutottak, ami a status-quo helyreállítása.
Bár a Trump-adminisztráció több mint egy tucat országgal prioritásként kezeli a kereskedelmi tárgyalásokat, a munkaerő és kapacitás hiánya lehetetlenné teszi, hogy egyidejűleg folytassanak tárgyalásokat az összes országgal, amelyet érint az elnök úgynevezett kölcsönös vámterve.
A vámokat az amerikai határon a Vám- és Határvédelmi Hivatal szedi be, de a többletköltségeket gyakran részben vagy teljesen az amerikai fogyasztókra hárítják a kereskedők.
Az amerikai elnök csütörtökön azt mondta, hogy India egy új ajánlatot tett az amerikai árukra vonatkozó vámok eltörlésére, amit az új-delhi kormány nem erősített meg.
„Négy vagy öt másik megállapodás is már úton van” – mondta Trump május 9-én, miközben az Egyesült Királysággal kötött egyezségét méltatta.
Címlapkép forrása: Waleed Zein/Anadolu via Getty Images
Nincs megállás: újabb fordulat történt a csehországi atomprojekt ügyében
Csak kapkodjuk a fejünket.
A Vatikán ültetheti össze újra Moszkvát és Kijevet, Washington támogató szerepet vállal – Híreink az orosz–ukrán háborúról szerdán
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Botot dobott a küllők közé az Egyesült Államok, Putyin dörzsölheti a tenyerét
Ellenvéleményt nyilvánított Washington a készülő G7-nyilatkozat kapcsán.
Ennyit a békéről: úgy néz ki, Oroszország két újabb megyét akar elrabolni Ukrajnától
Harkiv és Szumi megyék is orosz megszállás alá kerülhetnek.
Célba vették Európa egyik legbefolyásosabb vezetőjét: a második ukrán férfit vették őrizetbe
Életveszélyt okozó, gyújtogatásos összeesküvés vádjával.
Így írunk mi: mérlegen az Economania első 499 írása
Blogunkon hét és fél éve jelentetünk meg rendszeresen gazdasági, pénzügyi témájú posztokat. Jubileumi, 500. bejegyzésünkben áttekintjük, hogyan alakult az olvasói érdeklődés blogunk irá
Az osztalék könyvelése és az osztalék adózása - útmutató vállalatoknak
Az osztalékról szóló döntést évente egyszer a beszámoló elfogadásakor lehet meghozni, amikor a társaság legfőbb szerve dönt az osztalék mértékéről, és az osztalék kifizetéséről. A h
Én megmondtam
Pár hete írtam egy cikket arról, hogy nem feltétlen van jó helyen a pénzed a mobilodról elérhető banki alkalmazásokban, különösen nem akkor, ha a mobilt és az alkalmazásokat is az ujjlenyoma
Brüsszel 2025-re elszórja az innovációs milliókat
2025 új lehetőségeket tartogat a kutatás-fejlesztés és innováció területén: az Európai Bizottság több mint 400 új pályázati felhívást tesz közzé a Horizont Európa keretprogramban.
Üzleti rapid randik egy lemaradó-feltörekvő gazdaságban
A korábban gazdasági páriaként kezelt Görögország kezd végre ébredezni évtizedes hibernációjából. A kilátások egyre jobbak, és igazán értékes befektetési célpontokat is lehet találni
Fenntartható-e az észak-afrikai földgázexport?
Észak-Afrika továbbra is meghatározó szereplő lehet a globális földgázpiacon, ha sikeresen lépést tud tartani a növekvő kihívásokkal.
A dollár világpénzszerepe alapjaiban kérdőjeleződik meg
Az Egyesült Államok fizetőeszköze manapság egyértelműen a világgazdaság első számú devizája. A dollár központi szerepe azonban a világgazdaság strukturális változásával meginogni láts
Ne vásárolj ingatlant úgy, mint egy zsák krumplit!
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Ne vásárolj ingatlant úgy, mint egy zsák krumplit! Az ingatlanvásárlás sokkal komolyabb döntés, mint gondolnánk Miközben egy használt autót alapos


- Extraprofitadók: megjöttek a kormány legújabb tervei
- Hatalmas adóváltozások jönnek 2026-ban, és ez még nem minden
- Itt a fordulat: ez lehet az első jel arra, hogy megmenekülhet a Föld
- Véget ért az orosz-ukrán béketárgyalás: itt van minden, amit tudni lehet
- Érdekesen takarítanak meg a magyarok: olyat műveltek, mint Európában senki
Lemond a kormány több száz milliárdról a választások után – Mi történik?
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Lantos Csaba: történelmi hétvége volt a magyar árampiacon, de van még teendő
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit
Történelmi pofont kapott az USA: fel lehet ebből állni?
A Moody's leértékelése új fejezetet nyithat.
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen
Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?
A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.
Sikeres befektető online tanfolyam
Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.